Find en skøn gåtur nær dig i uge 4-7
Corona-update
På grund af de nuværende corona-restriktioner afvikler vi ikke WE WALK som normalt. Vi opfordrer ingen til at oprette gåture på WE WALK-kortet eller invitere andre med ud at gå på fælles ture. Vi håber til gengæld, at I alle sammen har mulighed for at komme ud at gå nogle gode ture med jer selv og jeres familie i denne tid.
WE WALK er en del af Danmark går sammen-kampagnen, hvor vi i uge 4-7 opfordrer alle danskere til at komme ud at gå. Vi vil på WE WALK's Facebookside komme med ugentlige udfordringer og inspiration til jeres gåture i disse uger Hvis I som forening, fællesskab eller privatpersoner skulle have lyst til at dele disse udfordringer i jeres lokalmiljø, vil vi sætte stor pris på det.
Derudover sætter vi som bekendt fokus på strandoprydning i hele 2021. Hvis du og din familie har lyst og tid til at samle skrald på en strand, vil vi meget gerne hjælpe med udstyr. I har samtidig mulighed for at deltage i vores strandoprydningskonkurrence med fine præmier. Læs mere her.
Vi håber, I alle får nogle gode gåture.
Mvh WE WALK-teamet.
Hvis du klikker på kortet nedenfor, kan du se de gåture, der allerede er planlagt i WE WALK-ugerne.
Klik på kortet og zoom ind for at se gåturene i din by.
WE WALK-ramme
Tilføj en WE WALK-ramme til dit Facebook-profilbillede, og vis dine venner, at du deltager i WE WALK.